بازاریابی مستقیم چیست و کاربرد آن در کسب و کار کجاست؟

بازاریابی مستقیم چیست و کاربرد آن در کسب و کار کجاست؟

در این مقاله سعی کردم در فهم و کاربرد بازاریابی مستقیم یا همان فروش مستقیم به شما کمک کنم، اگر کسب و کار کوچکی دارید، این مقاله را هرگز از دست ندهید و با من همراه باشید

بازاریابی مستقیم چیست؟

بازاریابی مستقیم یا فروش مستقیم ( Direct Marketing ) همانطور که از اسمش پیداست، نوعی از بازاریابی و فروش که شما به عنوان فروشنده یا بازاریاب، واسطه ها را حذف می کنید و فقط با خود مشتری در ارتباط هستید. این نوع بازاریابی و فروش بسیار پر سود و زود بازده می باشد. به طوری که اگر شما کالای خود را بخواهید با واسطه ها به فروش برسانید، مجبور هستید به واسطه ها قیمت کالا را پایین تر بدهید. اما اگر درست بازاریابی را انجام دهید، می توانید برای مشتری ها مقداری ارزان تر و سود زیادی را کسب کنید.

 

کاربرد بازاریابی مستقیم

این نوع بازاریابی و فروش روشی فوق العاده برای افزایش فروش و کسب سود زیاد از فروش محصولات است. اگر شرکت یا کسب و کار کوچکی دارید و سعی دارید سریع به درآمد و بازدهی برسید روی این نوع بازاریابی و فروش تمرکز زیاد کنید. این روش مناسب کسب و کارهای کوچک است. فراموش نکنید فروشتان را همراه با پیشنهادهای خوب و رد نشدنی به علاقه مندان ارائه دهید.

چطور فروش مستقیم انجام دهیم؟

نحوه ارتباط با مشتریان در فرآیند بازاریابی مستقیم

نحوه ارتباط با مشتری و اجرای این نوع بازاریابی و فروش راه های زیادی دارد و مدام در حال افزایش تعداد آنهاست. اما رایج ترین آنها عبارتند از :

۱- ارسال پستی ۲- ارسال ایمیلی ۳-فروش رو در رو ۴- فروش از طریق وبسایت ۵- اس ام اس ۶- فکس

چند مثال از بازاریابی مستقیم

ارسال کاتالوگ از طریق پست یا پیک

ارسال پیامک حاوی فرآیند بازاریابی به صورت منطقه ای یا دسته بندی شده

ارسال کمپین بازاریابی و فروش از طریق ایمیل های جمع آوری شده از وب سایت

راستی اینستای منو رنبال کردید؟ اگر سوالی دارید در صفحه ” از من بپرسید ” سوالات خود را بپرسید، سعی می کنم کمتر از ۲۴ ساعت ، سوال شما رو پاسخ بدم

1/5 ( 1 نظر )
صفحه اینستاگرام بابک زاهدی

معتقد هستم در تمام مراحل زندگی، اولین قدم و مهمترین قدم در موفقیت آن مراحل، داشتن فن بیان است.

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × سه =