فن بیان چیست ؟ روش های اصولی رسیدن به فن بیان قوی

فن بیان چیست ؟ روش های اصولی رسیدن به فن بیان قوی

فن بیان چیست؟

فن بیان لازمه ی داشتن یک زندگی عالی است، تکنیک ها و مهارت هایی که بدست می آوریم و استفاده می کنیم تا موثرتر واقع شویم.

به چه درد میخورد؟

همه ما در مکان هایی قرار داشتیم که مجبور بودیم صحبتی داشته باشیم، جاهایی مثل درخواست کردن از دیگران برای انجام خاصی، مثل درخواست افزایش حقوق، یا هر کاری که کسی بخواهد برای منفعت ما انجام دهد. پس دقیقا همه ی ما به این اعتقاد داریم که فن بیان پلی است به سوی پیشرفت ما. پس باید روی فن بیان خودمان کار کنیم.

اجزاء تشکیل دهنده ی مهارت فن بیان و سخنرانی

برای اینکه روی فن بیانمان کار کنیم، باید به همین ترتیبی که در پایین مشاهده می کنید ، روی خودمان کار کنیم و هر روز روی این موارد وقت بگذاریم و یاد بگیریم

مقابله با ترس از سخنرانی

اولین چیزی که با خودتان کنار بیایید ، ترس از صحبت کردن در جمع است، ترس از اینکه چیزی که میخوام بگم وسط کار یادم نره، من کی باشم که بخوام برای دیگران صحبت کنم، من شایستگی سخنرانی رو ندارم.صدام وسط جمع نلرزه، عرق نکنم که حضار منو مسخره کنن و قضاوت کنن. تا حدی تمام این ها قابل حل است. اما برای بقیه کار انجامش بده، ۹۹ درصد چیزهایی که نگرانشان هستیم اصلا اتفاق نمی افتد

برنامه ریزی و آماده سازی ارائه

زمانی که شما مطالبتان را آماده کرده باشید، خود به خود یک حس اعتماد به نفس زیادی بر شما غالب می شود، اگر فکر می کنید، مطالب یادتان میرود، فقط کافیست روی یک برگه تیتر های مطالب را یاد داشت کنید. هر وقت یادتان رفت یک نگاه کوچکی بیاندازید و ادامه دهید. بقیه ترس با اولین سخنرانی می ریزد. تست کنید و ببینید که ۹۵ درصد حضار اصلا متوجه لرزش صدا و استرس شما نمی شوند، و به مطالبتان گوش می کنند.

دعوت به اقدام

یاد بگیرید دعوت به اقدام خوبی طراحی کنید، منظورم از دعوت به اقدام، هدف شما از سخنرانیتان است، اگر می خواهید موثرتر باشید، حتما دعوت به اقدام خوبی طراحی کنید.مثلا می توانید بگویید، اگر از مطالب راضی بودید، لطفا همین الان گوشی هاتون رو در بیارید و در اینستاگرام منو دنبال کنید.مطالب بیشتری توی اینستاگرام ام هست.

0/5 ( 0 نظر )
صفحه اینستاگرام بابک زاهدی

معتقد هستم در تمام مراحل زندگی، اولین قدم و مهمترین قدم در موفقیت آن مراحل، داشتن فن بیان است.

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 15 =